June 14, 2018

  E bujshme! Zbulohet emri, Donald Trump dërgon ambasador në Tiranë, babain e vettingut

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump pritet të firmosë një emërim supër të bujshëm në Tiranë. Në…
  June 9, 2018

  Ndahet nga jeta Kryetari i Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri

  Shuhet në moshën 57-vjeçare presidenti i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Kreu i futbollit kosovar kishte ndjerë shqetësime…
  June 9, 2018

  Të hënën nisin punimet për asfaltimin e Tiranë-Durrës

  Ditën e hënë do të nisë rehabilitimi i rrugës kombëtare Tiranë – Durrës. Autoriteti Rrugor ka njoftuar se ndërhyrja do…
  June 9, 2018

  Detaje/ Pasi u denoncua nga 19-vjeçarja, Xhafer Mata kallëzoi Xhuljetën: Më mori paratë

  Krimi i rëndë që ndodhi në “Don Bosko” një ditë më parë, duket se ka qenë e paralajmëruar. Pas denoncimit…
  June 8, 2018

  “Vëllai i deputetit Pjerin Ndreu fik radarët me urdhër të trafikantëve”

  Rikthehet sërish në skenë fikja e radarëve me qëllim dhe kësaj herë protagonist është bërë vëllai i deputetit socialist Pjerin…
  June 8, 2018

  U mor tre orë në pyetje nga prokurorët, por ja çfarë tha Habilaj në lidhje me Tahirin

  Më 30 maj prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara shkuan në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn, në…
  June 8, 2018

  Braktis Klanin për Top Channel? Blendi Fevziu merr vendimin përfundimtar

  Ditët e fundit ka qarkulluar në media lajmi se gazetari i njohur Blendi Fevziu do të largohet së bashku me…
   June 8, 2018

   Braktis Klanin për Top Channel? Blendi Fevziu merr vendimin përfundimtar

   Ditët e fundit ka qarkulluar në media lajmi se gazetari i njohur Blendi Fevziu do të largohet së bashku me…
   June 8, 2018

   Turqia shpall gatishmëri luftarake me Greqinë, Erdogan: Shtet i mbaruar!

   Situata mes Turqisë dhe Greqisë është acaruar pasi kjo e fundit ka vendosur lirimin dhe mbrojtjen e 8 oficervë turq…
   June 8, 2018

   Zvicra po kërkon punonjës, këto janë fushat më të kërkuar

   Zvicra duket se do përballet me deficit në treg për rreth gjysmë milioni punëtorë deri në vitin 2030. Ky deficit…
   June 3, 2018

   Ikën Lewa? S’ka problem, Bayern e gjen pasuesin për 100 milionë euro

   Bayern Munchen po përgatitet për largimin e Robert Lewandowskit. Kampionët e Gjermanisë po mendojnë si zëvendësues të tij, pikërisht Timo…
   June 3, 2018

   Barça-Thiago më pranë, Bayern i frenon për 30 milionë euro më shumë

   Thiago është drejt largimit nga Bayern Munchen. Mesfushori spanjoll kërkohet nga katalanasit që ofrojnë 50 milionë euro. Por Bayern nuk…
   June 3, 2018

   Surpriza Lewandowski, sulmuesi polak te Juventusi nëse ikën Higuain

   Sulmi i Juventusit mund të pësojë një ndryshim radikal sezonin e ardhshëm, por për të mësuar emrat atyre që do…
    June 8, 2018

    Ikin me viza në Gjermani, por shqiptarët diskriminohen në tregun e punës

    Ndërsa një pjesë e madhe e të rinjve shqiptarë kërkojnë të ikin në Gjermani dhe të punojnë atje, një studim…
    May 22, 2018

    S’ka më dyshime, Dortmund zyrtarizon trajnerin e ri

    Lucien Favre është trajneri i ri i Borusias së Dortmundit. Emri i tij kishte kohë që përflitej dhe sot gjithçka…
    May 18, 2018

    Ndizet merkatoja, Alvaro Morata drejt Bundesligës

    Alvaro Morata kërkohet nga Borussia Dortmund. Sipas anglezes “Mirror”, klubi gjerman ka piketuar sulmuesin spanjoll të Chelsea. Me Morata-n, Dortmund…
    May 15, 2018

    Dortmund nuk e do Balotellin, kërkon “yllin” e Frankfurt

    Borussia Dortmund heq dorë nga transferimi i Mario Balotellit. Trajneri i ardhshëm i verdhezinjve, Lucien Favre ka kërkuar të vazhdojë…
    May 12, 2018

    Watzke: Dortmund nuk e konkurron më Bayernin…për faj të Bayernit

    Bosi i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke nuk i sheh më verdhezinjtë si konkurrentë të Bayern Munchen. Sipas tij, arsyet janë…
    May 11, 2018

    Weidenfeller për largimin e Dembele te Barça: Nuk mori as këpucët e tij

    Roman Weidenfeller është pjesë e Borussia Dortmund që prej vitit 2002. Portieri 37-vjeçar është ndër të paktët futbollistë që i…

    Lajme

     June 7, 2018

     Nëse një femër të bën këto gjëra në shtrat, dijeni se ka shumë eksperiencë!

     Hmmm! Është e kotë ta mohosh, në çdo marrëdhënie, madje edhe aty ku dashuria triumfon si sovran, jeta intime luan…
     February 8, 2018

     Ylli bavarez në telashe të mëdha me policinë gjermane

     Nuk kanë fund telashet për Jerome Boateng. Ka disa kohë që ndodhet jasht fushave të blerta për shkak të dëmtimit,…
     Close