Kombëtarja

Low “eksperimenton” ndaj Francës!

Trajneri i kombëtares Gjermane të futbollit, Joachim Low, në miqësoren e ditës së nesërme ndaj Francës duket se do bëjë jo një po disa ndryshime. Gjermania pritet ta fillojë lojën ndryshe nga herët e tjera me një formacion 4-4-2. Maja e sulmit ku do jenë Wagner dhe Stindël. duke zgjedhur kështu lënien në stol të talentit të Leipzig, Timo Werner.

Në krahë pritet të startoi Mario Gotze, i cili rikthehet kështu të luaj me kombëtaren pas aty probleme shëndetësore. Përkrah tijë do jet Julian Brand, ndërsa qendra nuk do ket surpriza, ashtu siç Low një ditë më parë kishte deklaruar (Kroos-Khedira).

Qendër mbrojta duket se do i besohet dyshes bavareze, Sule – Hummels, me Kimmich në krah i cili duket i vetmi lojtarë i pazëvendësueshëm i Low. Ndryshe nga zakonisht, në krahun e majtë në vend të Hector do luaj Plattenhardt.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close