LegjionarëtTop Lajme

Özil tremb Barcelonën, katalanasit stepen nga shifra e çmendur që do

Aventura e Mesut Özil-it me Arsenalin me shumë mundësi do të mbyllet në verën e ardhshme. Gjermanit i skadon kontrata dhe nuk ka ndërmend të rinovojë, ndaj po studion ofertat. Në verë, gjermani largohet falas, por Arsenali kërkon që ta shesë që në janar për të mos e humbur me parametra zero.

Barcelona ka shprehur interesimin për të dhe ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e lojtarit . Madje, spanjollët kanë bërë gati rreth 20 milionë euro për Arsenalin, por problemi real është Ozil.

Sipas mediave spanjolle, gjermani kërkon thuajse 19 milionë euro në sezon (bruto), shifër e frikshme për çdo klub, ndaj Barcelona nuk ka ndërmend t’ia plotësojë kërkesat.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close