Bayern MunichLajmeLegjionarët

Video / 18 vjeçari shqiptar që po shpërthen tek Bayern Munich

Quhet Meritan Shabani, dhe cilësohet si një nga talentet më të mëdhenj në rrallët e akademisë së klubit të Bayern Munich. Lindur më 1999 në Kosovë, Shabani ka shkëlqyer në ndeshjet e tij të para me gjigandët gjermanë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

[thb_image image=”455″]

Roli i tij natyral është ai i mesfushorit sulmues, megjithatë Shabani mund të luajë edhe si mesfushor krahu apo edhe mesfushor qëndror. Që nga viti 2015 është pjesë e të rinjve të Bayern dhe me paraqitjet që po bën së shpejti mund të kalojë tërësisht në ekipin e parë.

[thb_image image=”456″]

Në ndeshjen e fundit ndaj Sonnenhof Grossapach, talenti shqiptar asistoi në golin e dytë të Bayern, ku pas disa kombinimeve mjaft të mira me Ribery, shërbeu për Thomas Muller i cili dërgoi topin në rrjetë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 5-3 për Bavarezët.

 

Golin e keni në minutën 2.10.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close