Bayern MunichBorussia DortmundBundesliga

Nesër rikthehet Bundesliga. Kjo është supersfida hapëse e kampionatit për vitin e ri

Pritjes më në fund i erdhi fundi. Bundesliga nesër rinis pjesën e dytë të sezonit. E ku ka më mirë se supersfida Bayern Leverkusen – Bayern Munich për të nisur këtë vit të ri. Kampionët e dimrit do të udhëtojnë drejt ekipit që i shkakton “dhimbje koke”, megjithatë Jup Heyckenss duket se e ka gjetur antidotën për “Asipirinat”.

Ndeshja starton në orën 20.30 dhe është ndeshja e vetme e programuar për nesër. Kampionati i vërtetë nis pasnesër ku luhen plot 6 ndeshje të tjera. Me datë 13 luhen edhe ndeshja përmbyllëse ku bie në sy ndeshja Borussia Dortmund – Wolfsburg.

Ja kalendari i kësaj jave:

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close