Merkato

Top 20 lojtarët më të shtrenjtë në glob, ja kush është gjermani i vetëm në listë

Merkatoja e Janarit është drejt përfundimit. Por cilët janë lojtarët gjermanë me vlerën më të lartë në treg? Fatkeqësisht në Top 20-shen e futbollistëve më të shtrenjtë të globit përfshihet vetëm një gjerman. Ai është Lorey Sane.

Sulmuesi i Manchester City-t ndodhet në pozitën e 11-të në listën e futbollistëve më të shtrenjtë të udhëhequr nga Neymar. Sane ka një vlerë kartoni prej 140.6 milion euro që pritet të vijë gjithmonë e në rritje duke pasur parasysh formën e shkëlqyer që 21 vjecari po kalon.

Sane ka shënuar 9 gola dhe ka dhënë 12 asist në 29 ndeshje të luajtuar për Manchester City-n në këtë pjesë të parë të sezonit, duke pasur një mesatarje përfshirjeje në gol prej 0.72 në ndeshje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close