Bayern Munich

Një super lajm për tifozët e Bayern, Hoeness dëshiron rinovimin me Heynckes

Patën një start tejet të keq nën drejtimin e Carlo Anceloti-t, mirëpo nën drejtimin e Jupp Heynckes gjithcka i është kthyer normalitetit. Bayerni ka 13 ndeshje pa humbje dhe ndodhet në krye të klasifikimit të Bundesligës fare i vetëm.

Heynckes u afrua fillimisht si trainer provizor deri në fund të sezonit, mirëpo kërkesat e shumta nga fansat kanë bërë që drejtuesit e klubit të konsiderojnë një kontratë serioze për plakushin.

“Uli Hoeness po e konsideron seriozisht rinovimin me Jupp dhe po bëjmë maksimumin që ta tundojmë për të qëndruar me ne edhe pas datës 1 korrik. Ne duam një trainer gjerman dhe ky është perfekti për ne. Kemi gjetur paqen në ekip me të dhe lojtarët e rinj e duan të gjithë.” deklaroi Karl Hienz Rumenige.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close