Legjionarët

Schweinsteiger pranë rikthimit tek ish ekipi i tij

Ish kapiteni i kombëtares gjermane, Bastian Schweinsteiger është pranë rikthimit tek ish skuadra e tij Chicago Fires. Mesfushori u transferua në MLS nga Manchester United, por kontrata e tij me klubin amerikano verior skadoi në muajin dhjetor të vitit të kaluar.

Që nga ajo kohë Shvajni është lojtar i lirë, mirëpo presidenti i Chicago ka besim të plotë se mesfushori do të rikthehet tek klubi amerikan.

“Jemi optimistë dhe pothuajse të sigurtë se do të kompletojmë rikthimin e tij. Na duhet ende të nënshkruajmë disa dokumente por gjithcka po ecën më së miri pasi edhe vetë dëshira e futbollistit është që të vijojëtë luajë.” deklaroi ai.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close