Legjionarët

Lorey Sane / Ja pse City më tërhoqi më tepër se Bayern Munich

Eshtë talenti më i madh gjerman, mirëpo fatkeqësisht është larguar nga Bundesliga drejt Premier League-s angleze. Në një deklaratë për mediat Lorey Sane ka zbuluar arsyen për largimin e tij drejt ishullit.

“E vlerësoj shumë faktin që Bayern Munich dëshiron të grumbullojë gjithmonë futbollistët më të mirë gjerman në qarkullim, megjithatë City më tërhoqi më tepër. Doja të luaja në skuadrën e trainerit më të mirë në botë” deklaroi 21 vjecari.

“Kur Pep më  telefonoi vendosa menjëherë se do i bashkohesha. E kam ndjekur tek Barcelona dhe kam lozur kundra tij tek Bayern. E di se nën drejtimin e tij futbollistët përmirësohen shumë. Kimmich gjithashtu më sugjeroi t’i bashkohesha spanjollit.” përfundoi talenti.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close