Lajme

Don Jupp flet për afrimin e Goretzkës: “Ardhja e tij tek ne pozitive për Bundesligën”

Jupp Heynckes ka folur për afrimin e Leon Goretzkës pranë Bayern Munich. Traineri aktual i bavarezëve mund të mos e ketë shansin që ta ketë 22 vjecarin nën urdhërat e tij, megjithatë ai shprehet optimist për afrimin e futbollistit nga Schalke.

“E kam ndjelur Goretzkën në Bundesligë si dhe në ndeshjet me kombëtaren, si psh në Kupën e Konfederatave ku performoi shumë mirë.” ka deklaruar 73 vjecari.

“Më duhet të pranoj se është dicka e mirë për Bundesligën se një futbollist i kombëtares gjermane qëndron në Bundesligë pasi ka konkurrencë të madhe nga Spanja, Anglia e Italia. Ai ka vendosur që të luajë për Bayern Munich dhe kjo është pozitive jo vetëm për ne por për të gjithë futbollin gjerman.” ka përfunduar ai.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close