Borussia Dortmund

Dy yjet e Dortmund arrijnë akordin personal me Arsenal

Pierre Erick Aubameyang dhe Henrikh Mkitaryan kanë arritur akordet personale me Topcinjtë e Londrës. Kjo gjë bëhet e ditur nga mediat angleze, sipas të cilave mbetet vetëm që klubet të bien dakord.

Duket se së shpejti të dy futbollistët do të transferohen në Londër duke pasur parasysh që edhe situata e tyre në klubet momentale nuk është aspak e mirë. Mkhitaryan ka disa kohë që nuk aktivizohet nga Mourinho ndërsa Aubameyang nuk grumbullohet fare për arsye disiplinore.

Arsene Wegner do të firmosë me sulmuesin dhe ish fantazistin e Dortmund për të zbutur shijen e keqe që do të lërë largimi i Sanchez drejt Man United.

epa06342795 Dortmund’s Pierre-Emerick Aubameyang reacts after scoring the 1-0 goal during the UEFA Champions League Group H soccer match between Borussia Dortmund and Tottenham Hotspur in Dortmund, Germany, 21 November 2017. EPA/SASCHA STEINBACH

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close