Bundesliga

Foto / Formacioni i frikshëm i Schalkes në rast se do i mbante yjet e vet

Schalke 04 është një makineri prodhimi yjesh të mëdha. Manuel Neuer, padiskutim portieri më i mirë në botë është produkt i këtij ekipi.

Lorey Sane dhe Julian Draxler, dy nga futbollistët më të talentuar në Europë kanë dalë gjithashtu nga fabrika blu.

Pa harruar Leon Goretzkën, afrimin më të fundit të Bayern Munich që për shumë persona është rimëshirimi i Lothar Matheus, apo edhe mbretin e asisteve Mesut Ozil, të gjithë kanë qenë të veshur blu në fillimet e tyre.

Me një formacion të tillë Schalke do të ishte një ekip i frikshëm në Europë dhe një rival i denjë për Bayern Munich në Bundesligë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close