Bundesliga

Jupp Heynckes shpërthen kundra Aubameyang: “Një TURP!”

Aubameyang është shndërruar në cështje tek Dortmund dhe jo vetëm. I lodhur nga mosprofesionalizmi i treguar nga gabonezi ka reaguar edhe traineri i Bayern Munich Jupp Heynckes.

“Profesioni ynë nuk është krejt i thjeshtë sa duket. Ne duhet të shohim edhe zhvillimet shoqërore. Këto gjëra po përsëriten tek Dortmund, ndodhën me Dembele, po ndodhin edhe me Aubameyang. Eshtë turp t’i quash profesionistë këta futbollistë.” tha 72 vjecari.

“Duhet që gjërat të bëhen të qarta që në fillim se cfarë lejohet dhe cfarë jo në mënyrë që edhe ‘yjet’ të edukohen. Kështu veprojmë tek Bayern, prandaj nuk kemi të tilla probleme. Dortmund po clirohet nga Aubameyang, por me siguri do të jetë problem për ekipin ku po shkon.” përfundoi Jupp

epa06342795 Dortmund’s Pierre-Emerick Aubameyang reacts after scoring the 1-0 goal during the UEFA Champions League Group H soccer match between Borussia Dortmund and Tottenham Hotspur in Dortmund, Germany, 21 November 2017. EPA/SASCHA STEINBACH

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close