Bundesliga

Katastrofa me Koln-in, drejtuesit e Mavrajt me “dorë të hekurt”

Hamburger-i humbi ditën e djeshme me Koln-in me rezultatin 0-2, në shtëpi. Në qytetin gjerman u pa si një katastrofë, pasi vendi i fundit i mori fitoren në shtëpi ekipit të Mërgim Mavrajt, që ndodhet në vendin e parafundit dhe kishte mundësinë të dilte nga zona e rënies nga Kategoria.

Drejtuesit e klubit nuk e kanë justifikuar kapitullimin e ekipit në shtëpi dhe morën masa të ashpra, normalisht jo si presidentët shqiptarë që fërkojnë duart për ndonjë gjobë, por  kanë shkarkuar trajnerin Markus Gisdol dhe stafin e tij.

Klubi gjerman e bëri të ditur vendimin nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të “Facebook” dhe lajmëroi tifozët se do të ketë të reja të tjera. Mbetet për t’u mësuar se kush do të jetë trajneri i ri i Hamburger-it. Situata e mbrojtësit shqiptar nuk është aspak e mirë, pasi ai është si “kapiteni” i një anije që po shkon drejt mbytjes. /EDS/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close