Bayern MunichTop Lajme

Lajme të këqija për Bavarezët. Heynckes mungon në takimin e sotëm

Bayern pret ditën e sotme Schalke 04 në Allianz Arena për kryesfidën e kësaj jave në Bundesliga, por pak para fillimi të takimit mediat bëjnë me dije një lajm jo të mirë për kampionët e Gjermanisë.

Bavarezët do të jenë në këtë takim pa trajnerin e tyre, plakushin Jupp Heynckes. Heynckes do të qëndrojë në shtëpi për shkak të një sëmundjeje që e ka kapluar. Megjithatë asgjë nuk është serioze dhe 72 vjecari pritet të rikthehet javën e ardhshme në pankinë.

Në ndeshjen e sotme bavarezët do të drejtohen nga asistenti i Jupp, Peter Hermann.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close