Merkato

Barcelona gjen zëvendësuesin e Piques në Bundesligë , ka gati 100 milionë euro për të

 

Sipas Telefoot, Barcelona është e gatshme të ofrojë 100 milionë euro për mbrojtësin e RB Leipzig, Dayot Upamecano.

Upamecano është bërë startues i rregulltë këtë sezon me Lepzigun në Bundesligë dhe katalanasit e shohin atë si zëvendësuesin ideal për 31 vjeçarin Gerad Pique.

Për francezin 19 vjeçar interesim kanë shfaqur edhe gjigantët tjerë evropian, si: Arsenali, Manchester United, Milani dhe Bayern Mynih.

Dayot Upamecano është pjesë e Leipzigut nga viti 2017 kur u transferua nga Salzburgu.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close