Bundesliga

Interesante, arbitri në Bundeslige jep penallti pasi kishte përfunduar pjesa e parë

 

Një rast interesant ka ndodhur sonte në Bundesligën gjermane në takimin Mainz – Freiburg.
Ishin minutat e fundit të pjesës së parë kur në një rast një lojtarë i Freiburg kishte prekur topin me dorë brenda zonës së rreptësisë.

Lojtarët e Mainz kërkojnë penallti por arbitri ishte i bindur në gjykimin e tij.

Ai sinjalizon përfundimin e pjesës së parë dhe lojtarët nisen për në dhomat e zhveshjes.

Duke ecur, arbitri Guido Winkmann kthehet në mesfushë dhe pas konstatimit të VAR, urdhëron të dy ekipet për t’u kthyer në fushë.

Akordon penallti për Mainzin të cilën në gol e shndërron Pablo De Blasis.

https://streamable.com/8znol

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close