Bayern MunichTop Lajme

Video/ Nga Elber te Makaay e Vidal, 5 golat që s’harrohen kundër Realit

Bayern Munchen-Real Madrid titullohet ndryshe edhe “Klasikja e Europës”.

Një përballje që do të zbresë sërish në fushë, këtë herë për gjysmëfinalet e Champions League.

Një sfidë që ka shumë histori në vetvete, me dy klube të suksesshme në Europë, që kanë dhuruar emocione pa fund sa herë janë vënë përballë njëri-tjetrit.

Për të gjithë nostalgjikët e Bayern Munchen, në videot e mëposhtme janë seleksionuar 5 nga golat që bavarezët kanë realizuar ndaj Real Madrid dhe që do të mbahen mend gjatë…

-Giovane Elber (8 mars 2000)

-Roy Makaay (5 mars 2007)

-Mark van Bommel (20 shkurt 2007)

-Franck Ribery (29 prill 2014)

-Arturo Vidal (12 prill 2017)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close