Day: May 1, 2018

Bayern Munich

Real-Bayern/ Notat e lojtarëve, Lewa më i dobëti, Cakir po ashtu!  

Sipas “France Football”, Luka Modric ishte lojtari “kyç” në fitoren e Real Madrid. Nuk shënoi, nuk dha asnjë pasim vendimtar,…
Bayern Munich

Shpërthen Vidal, çfarë fjalësh kundër gjykimit

Arturo Vidal nuk i ka përmbajtur dot nervat pas eliminimit të Bayern Munchen në gjysmëfinale të Champions League kundër Real…
Bayern Munich

Lajmi i fundit/ Formacionet zyrtare të Real-Bayern, tjetër surprizë e pakëndshme për bavarezët

Gjithçka është gati për sfidën Real Madrid-Bayern Munchen. Në faqen zyrtare të UEFA-s janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja…
Bayern Munich

Transferta e fundit në Madrid u përgjak, po bavarezët nuk e kanë harruar

Një vit pas ngjarjes së shëmtuar në Madrid, ku policia spanjolle dhunoi tifozët e Bayern Munchen me një pretendim absurd,…
Bayern Munich

Sammer tregon tri arsyet: Ja pse Bayern shkon në finale!

Bayern Munchen do të bëjë mrekullinë në Madrid? Ish-drejtori sportiv, Matthias Sammer është i sigurt: “Gjithçka flet për bavarezët”. “Rekordmenët”…
Bayern Munich

Talenti i Bayern Munchen largohet dhe firmos me Hamburger SV

Talenti i Bayern Munchen, Manuel Wintzheimer firmos për Hamburger SV. 19-vjeçari nënshkroi një kontratë deri në vitin 2022. Ish-sulmuesi i…
Bayern Munich

Boateng dhe Robben s’i ndahen Bayernit, gjest super motivues prej tyre

Jerome Boateng dhe Arjen Robben, të cilët nuk do të luajnë kundër Real Madrid për shkak dëmtimi, kanë udhëtuar drejt…
Bayern Munich

Kjo është arsyeja pse Ribery mund të bëhet vendimtar në Madrid

Lucas Vazquez pritet ta nisë si titullar për Real Madrid, sfidën kundër Bayern Munchen, por jo si sulmues. 26-vjeçari është…
Bayern Munich

Real-Bayern/ Formacionet e mundshme, madrilienët pa sulmues të deklaruar

Sot në 20:45 do të luhet përballja e kthimit për gjymsëfinalen e Champions League mes Real Madrid dhe Bayern Munchen.…
Close