Bayern Munich

Real-Bayern/ Notat e lojtarëve, Lewa më i dobëti, Cakir po ashtu!  

Sipas “France Football”, Luka Modric ishte lojtari “kyç” në fitoren e Real Madrid. Nuk shënoi, nuk dha asnjë pasim vendimtar, por gjithsesi ishte ndeshja e kroatit. Në hije, Modric ishte ekuilibri i Realit në fazën mbrojtëse. Ndihmoi Vazquez në duelin me Ribery dhe Alaba. Nuk mund të numërohen ndërhyrjet e sakta të mesfushorit kroat në 20 metrat e fundit. Një paraqitje e shkëlqyer, sepse nuk doli në asnjë moment nga detyrat që i kishte dhënë Zidane.

Lojtari më i dobët, sipas prestigjiozes franceze ishte Robert Lewandowski. Nuk ishte në gjendje të rrezikonte seriozisht portën e Realit. Këto ishin dy ndeshjet më të dobëta të polakut, që u kontrollua në mënyrë perfekte nga Ramos dhe Varane.

Gjyqtari i ndeshjes, Cakir, meritoi sipas “France Footbal”, notën 3!

Notat e lojtarëve të Real Madrid

Navas             7

Vazquez         6

Varane           8

Ramos            7

Marcelo         6

Kovacic         5

Kroos             5

Modric          7

Asensio         6

Ronaldo         3

Benzema       8

Notat e lojtarëve të Bayern Munchen

Ulreich             2

Kimmich         6

Süle                  7

Hummels        7

Alaba               5

Alcantara       6

Tolisso            6

Rodriguez      6

Ribéry            6

Müller            4

Lewandowski     3

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close