Day: May 3, 2018

Legjionarët

Nëse fiton në finalen e Kievit, Kroos bëhet legjendë e futbollit gjerman

Toni Kroos mund të bëhet një legjendë! Më 26 maj në Kiev, “ylli” i Gjermanisë do të synojë trofeun e…
Kombëtarja

Dilema/ A do të jetë në Botëror? Ja përgjigjja e Gotze

Paraqitjet e tij të mira me Dortmund e bëjnë Mario Gotze-n të ketë besim se do të jetë mes lojtarëve…
Bayern Munich

Deklarata/ Hoeness hap polemika me Mourinhon

Presidenti i Bayern Munchen, Uli Hoeness ka folur para play-off-it të kampionatit të basketbollit dhe situatën aktuale të ekipit bavarez…
Bayern Munich

Karriera në rrezik, dëmtimi i Vidal më i rrezikshëm se ç’dukej

Dëmtimi që Arturo Vidal pësoi në stërvitje tri javë më parë paska qenë më i rëndë se ç’u mendua. Kiliani…
Bayern Munich

Fantastike, Bayern gati të thyejë një rekord 10-vjeçar

Bayern Munchen do të luajë në fundjavë kundër Koln, një ndeshje pa shumë interes duke qenë se titulli kampion tashmë…
Bayern Munich

Gaboi në Madrid, legjenda Kopke ka një këshillë të vyer për Ulreich

Sven Ulreich ishte protagonist në sfidën e kthimit të gjysmëfinaleve të Champions League, kundër Real Madrid. Bayern Munchen barazoi 2-2…
Bayern Munich

Drama në Madrid, financieri i Bayernit pësoi infart, zbulohet kush i shpëtoi jetën

Zbulohet diagnoza e saktë për problemin shëndetësor të financierit të Bayern Munchen, Jan-Christian Dreesen, për të cilin “BILD” raportoi para…
Close