Bayern Munich

Deklarata/ Hoeness hap polemika me Mourinhon

Presidenti i Bayern Munchen, Uli Hoeness ka folur para play-off-it të kampionatit të basketbollit dhe situatën aktuale të ekipit bavarez pas largimit të trajnerit Sasa Djordjevic.

Hoeness ka kritikuar këtë të fundit, ndërsa e ka krahasuar me trajnerin e skuadrës së Manchester United, Jose Mourinho.


“Nuk duhet të kesh një trajner “superstar”, por dikë që të integrohet në grup. Po marr një shembull nga futbolli: Jose Mourinho te Manchester United është një “superstar”. Por, nuk e ka përmirësuar ekipin dh eta çojë atë në nivele më të larta. Gjithçka është e përqendruar tek ai. Mourino harxhoi shumë para në merkato, mjafton të përmendim Pogba që e bleu 105 milionë euro. Por sërish nuk mjaftoi”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close