Day: May 4, 2018

Bundesliga

Bundesliga/ Java e parafundit, ndeshje emocionuese sot, “zjarr” për mbijetesën

Java e 33-të e Bundesligës ofron sot disa ndeshje interesante. Nuk bëhet më fjalë për çështjen e titullit kampion, pasi…
Borussia Dortmund

Dortmund kërkon talentin e Atalantës, por çmimi është për të vënë duart në kokë

Borussia Dortmund vazhdon të “gjuajë” talente. “Gazzamerkato” raporton se klubi gjerman është vënë në gjurmët e Musa Barrow, sulmuesit 19-vjeçar…
Bayern Munich

Boateng fut në “sherr” Mourinhon me Guardiolën

Jerome Boateng kishte deklaruar në një intervistë para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Champions League kundër Real Madrid se nuk…
Borussia Dortmund

E bujshme/ Dormund akord me trajnerin që lançoi Reusin në Bundesligë

Borussia Dortmund po përgatitet të afrojë në skuadër, trajnerin Lucien Favre. Siç raportojnë mediat gjermane, drejtuesit e klubit verdhezi kanë…
Bundesliga

Tersi vazhdon, incident me autobusin e Wolfsburg

Një incident shqetësues ka ndodhur me autobusin e skuadrës së Wolfsburg. Mjeti që transportonte futbollistët dhe stafin teknik të skuadrës…
Bayern Munich

Merkato/ Talenti i Hamburger vendos, transferohet te Bayern Munchen

Zërat për një transferim të mundshëm të Jann-Fiete Arp te Bayern Munchen janë shtuar së tepërmi gjatë javëve të fundit.…
Bayern Munich

E largoi pas Championsit, Bayern kërkon ish-mesfushorin e akademisë

Bayern Munchen hidhet në sulm për të marrë mesfushorin Emre Can. Futbollisti gjerman me origjinë turke aktivizohet te Liverpool, por…
Legjionarët

Arsenali jashtë Europa League, sulmohet Mesut Ozil

Arsenali u eliminua dje nga Europa League, pasi në sfidën e kthimit në gjysmëfinale u mposht 0-1 nga Atletico Madrid.…
Bayern Munich

Zyrtare/ Neuer në fushë kundër Koln? Heynckes merr vendimin final

Manuel Neuer po punon fort për të qenë pjesë e Gjermanisë në Botëror. Ndërkohë që trajneri i Bayern Munchen, Jupp…
Close