Legjionarët

Arsenali jashtë Europa League, sulmohet Mesut Ozil

Arsenali u eliminua dje nga Europa League, pasi në sfidën e kthimit në gjysmëfinale u mposht 0-1 nga Atletico Madrid.

Ndeshja e parë në Angli kishte përfunduar 1-1. Ndër më të sulmuarit nga mediat dhe tifozët, përveç trajnerit Arsene Wenger, ishte edhe Mesut Ozil.


Ish-lojtari i Arsenalit, Martin Keoën, në lidhje me paraqitjen e mesfushorit gjerman u shpreh: “Ozil nuk meriton ta veshë këtë fanellë. Nuk e di cili do të jetë fati i tij kur të vijë trajneri i ri i Arsenalit. Ëenger ka harxhuar shumë para për ta sjellë në ekip, por Ozil ka bërë paraqitje negative në shumë ndeshje gjatë këtij sezoni. Ai është kampion bote dhe prej tij pritet më shumë”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close