Day: May 5, 2018

Bayern Munich

E “dëmtoi” Heynckes, Bayern U-19 humb titullin në javën e fundit

Bayern Munchen U-19 ka humbur kampionatin në ndeshjen e fundit. Një pasdite e hidhur ka rezultuar ajo e djeshmja për…
Bayern Munich

“Plas” te Bayerni, Lewa injoron trajnerin, Heynckes: Shefi jam unë!

Pas ndeshjes Koln-Bayern Munchen 1-3, mediat gjermane kanë nxituar të raportojnë marrëdhënien tashmë të “krisur” mes Lewandowskit dhe Heynckes. Trajneri…
Bundesliga

Zyrtare/ Rrezikon rënien, Wolfsburg vendos për fatin e trajnerit

VfL Wolfsburg humbi dje kundër Leipzig duke komplikuar situatën në klasfikimim. Por, përtej rezultateve negative, drejtuesit e klubit kanë vendosur…
Bundesliga

Tha se do shkaktonte autogol, Gomez shënon më në fund në shtëpi

Mario Gomez “zbraz” gjithë zemërimin e tij dhe shënon dy gola kundër Hoffenheim. Sulmuesi gjerman realizoi kështu për herë të…
Bundesliga

Hamburger i rënë nga Bundesliga, “shpëton”…Mavraj

Hamburger SV po përballet me situatën më të vështirë në historinë e tij si klub futbolli. Ekipi që nuk ka…
Close