Day: May 6, 2018

Bayern Munich

Messi kërkon transferimin e Kimmich te Barça për një shifër të çmendur

Joshua Kimmich bie në radarët e Barcelonës. Mbrojtësi i Bayern Munchen ka një “fans” të madh në Katalunjë dhe është…
Bayern Munich

E BUJSHME/ U largua Goretzka, Schalke e zëvendëson me mesfushorin e Bayernit

Sebastian Rudy hyn në listën e dëshirave të merkatos së Schalke 04. Ky është lajmi i orëve të fundit raportuar…
Lajme

Tuchel “peng” i menaxherit të Lewandowskit, lojë e dyfishtë me trajnerin gjerman

Presitigjiozja franceze, “L’Equipe” zbulon një prapaskenë me trajnerin Tuchel. Gjermani është i lidhur me një mundësi për të drejtuar PSG-në,…
Bundesliga

Ngjitet një tjetër ekip i Bavarisë, rikthehet derbi me Bayernin pas 4 vitesh

Nurnberg ngjitet në Bundesligën 1. Skuadra nga Bavaria fitoi sot 2-0 kundër Sandhausen në transfertë, në takimin e javës së…
Kombëtarja

Gotze në Botëror? Përgjigjja e Khedirës do t’ju habitë!

Sami Khedira flet për kandidaturën e mundshme të Mario Gotzes në Botërorin e Rusisë. “Ai ka bërë një punë të…
Bayern Munich

E kryer/ Mësohet e ardhmja e Ribery, Robben ende në “ajër”

Franck Ribery do të luajë edhe sezonin e ardhshëm me Bayern Munchen, por një gjë e tillë nuk mund të…
Bayern Munich

Prapaskena/ Jo vetëm Heynckes dhe Tuchel, Bayernin e refuzoi një tjetër trajner

Zbulohet prapaskena e merkatos së Bayern Munchen për sa i përket pasuesit të Jupp Heynckes. Bavarezët zgjodhën Niko Kovac si…
Close