Day: May 8, 2018

Kombëtarja

Tremb Neuer, tani shtohen dyshimet për pjesëmarrjen e tij në Botëror

Pjesëmarrja e Manuel Neuer në Botërorin e Rusisë është në dyshim. “Nuk mund të them asgjë me siguri në këtë…
Bayern Munich

Bayern “skarcon” dy talentet e radhës, zbulohet ekipi ku do transferohen

Ekipi që sapo ka prerë biletën për t’u ngjitur në Bundesligën 1 është interesuar për dy talentet e Bayern Munchen.…
Kombëtarja

Gati t’i marrë Emre Can, Klopp i rrëmben Juventusit një tjetër gjerman

Prej disa muajsh, Juventus është duke kërkuar Emre Can nga Liverpool. “Gazzetta dello Sport” raporton se tashmë është arritur një…
Bayern Munich

Foto/ Prezantohen fanellat e reja të Bayern Munchen për sezonin 2018/19

Bayern Munchen prezanton fanellat e reja, ato të sezonit 2018/2019. Prezantimi është bërë në club “Munich Martial Arts”, në Mynih.…
Lajme

E mbani mend Kuranyi-n? Do të jetë në Botërorin e Rusisë!

Ish-sulmuesi i Kombëtares së Gjermanisë, Kevin Kuranyi do të jetë në rolin e specialistit të futbollit për televizionin ARD, gjatë…
Bayern Munich

Bayern Munchen do sakrifikojë dy “yje” për një super sulmues

Bayern Munchen duket se është gati të shesë Robert Lewandowski-n dhe Arturo Vidal. Sulmuesi 29-vjeçar është transferuar te bavarezët nga…
Bayern Munich

Sërish sulme ndaj Lewandowskit, Sepp Maier vazhdon “fushatën” ndaj polakut

Nëse Robert Lewandowski do të vazhdojë të qëndrojë te Bayern Munchen edhe pas verës, do t’i duhet që në sezonin…
Kombëtarja

Kiessling shpërthen ndaj trajnerit Low: Është një idiot!

Stefan Kiessling ka kritikuar trajnerin e kombëtares së Gjermanisë, Joachim Low. Në vitin 2013, gjatë një bisede mes sulmuesit të…
Kombëtarja

“Euro U-17”/ Gjermania U-17 “dajak” Serbisë me një “shqipe”

Gjermania U-17 fiton 3-0 kundër Serbisë U-17 në takimin e dytë të Grupit D për Europianin e 17-vjeçarëve. Protagonist për…
Close