Day: May 9, 2018

Lajme

Skandal me fanellën e Rusisë, Adidas “ngjall” Bashkimin Sovietik

Trendi i modës për retrospektivën, natyrisht që nuk do të ndalet edhe në Botërorin “Rusi 2018” për sa u përket…
Lajme

Universiteti në Bavari, nderim special për Philipp Lahm

Një auditor në kampusin e Universitetit të Ansbach në Bavari do të mbajë emrin e kampionit të botës, Philipp Lahm…
Bayern Munich

Robben në “ajër” për të ardhmen, Rummenigge: Është një holandez krenar

Franck Ribery rinovoi me 1 vit tjetër me Bayern Munchen, duke i dhënë drejtim të ardhes së tij. Por, çështja…
Bundesliga

Zyrtare/ Ish-talenti i Bayern Munchen firmos për Leverkusen

Mitchell Weiser është afrimi i parë i Bayer Leverkusen për merkaton e verës. Lajmi raportohet nga të gjitha mediat gjermane.…
Lajme

Mos e beso po deshe, Oliver Kahn do punojë për Real Madrid

Mund t’ju duket e pabesueshme sa të doni, por është e vërtetë! Oliver Kahn do të punojë për Real Madrid.…
Bayern Munich

Flet Rummenigge dhe i jep fund “telenovelës” për Lewandowskin

Karl-Heinz Rummenigge ka hedhur poshtë hipotezën e një “krisjeje” mes Bayern Munchen dhe sulmuesit Robert Lewandowski. “Nuk ka arsye për…
Bayern Munich

Rrëfimi/ Goretzka i sinqertë: Kisha arsye të fortë, por isha në stres për të firmosur me Bayern Munchen

Leon Goretzka do të jetë pjesë e Bayern Munchen duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Por për mesfushorin gjerman ishte…
Bayern Munich

Alaba nuk largohet! Ka një motiv të madh për të përmbushur te Bayern

Barcelona? Real Madrid? Chelsea? David Alaba është përmendur si një futbollist që kërkohet nga tri klubet e mësipërme. Mbrojtësi i…
Bayern Munich

ZYRTARE/ Mesfushori shqiptar bind Bayernin, firmos për 2 sezone

Tetë gola dhe pesë assist në 20 ndeshje me Bayern Munchen U-19 për Meritan Shabanin në këtë sezon, plus grumbullimi…
Bayern Munich

Zbulohet më në fund arsyeja pse Bayern largoi Douglas Costan

Ky fund sezoni është mjaft pozitiv për Juventusin, por më shumë për një nga titullarët e tij, brazilianin Dagllas Kosta.…
Close