Borussia Dortmund

Balotelli drejt Gjermanisë, e kërkon rivali i Bayern Munchen

Borusia Dortmund duket se e ka ndarë mendjen; do të bëjë merkato të fuqishme në verë.

Verdhezinjtë janë vetëm një hap larg zyrtarizimit të trajnerit Lucien Favre, i cili do të largohet nga Nice dhe do të marrë drejtimin e Dortmund.

Por, Favre nuk do të vijë vetëm në Dortmund. Trajneri do të marrë me vete edhe sulmuesin Mario Balotelli.

Futbollisti italian kërkohet me ngulm nga Favre te Dortmund, pasi ka shkëlqyer me fanellën e Nice dy sezonet e fundit.

Lajmi është raportuar sot nga Tuttomercatoweb.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close