Borussia Dortmund

Manchester United, ofertë të çmendur për Pulisic

Christian Pulisic është kthyer në futbollistin më të kërkuar në Europë.

Chelsea, Real Madrid dhe Liverpool kanë shprehur interes. Por së fundmi, në skenë del edhe Manchester United.

“Djajtë e kuq” janë gati të bëjnë një ofertë të parezistueshme. Sipas “Daily Mirror”, Manchester United është gati të ofrojë 45 milionë euro për 19-vjeçarin e Borussia Dortmund. Por, nuk mbaron me kaq.


Klubi anglez, përveç shumës së mësipërme do t’i shtojë ofertës edhe kartonin e Anthony Martial.

Pra një super ofertë. Në fakt, Martial është një objektiv i Bayern Munchen në merkaton e verës, por Manchester United pritet ta përdorë atë për “mall shkëmbimi”, në mënyrë që të marrë Pulisic nga Dortmund.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close