Day: May 11, 2018

Bundesliga

Perlat e sezonit, batutat më gallatë në Bundesligë për këtë vit

Sot Bundesliga do të luajë javën e fundit për këtë sezon. Kanë mbetur edhe disa verdikte për t’u përcaktuar, si…
Borussia Dortmund

Weidenfeller për largimin e Dembele te Barça: Nuk mori as këpucët e tij

Roman Weidenfeller është pjesë e Borussia Dortmund që prej vitit 2002. Portieri 37-vjeçar është ndër të paktët futbollistë që i…
Kombëtarja

Gjermania e Botërorit, ja cilët e kanë vendin të sigurt dhe cilët jo

Më 15 maj, Joachim Low do të publikojë listën e skuadrës së Gjermanisë për në Botërorin “Rusi 2018”. Ende ka…
Borussia Dortmund

Dortmund bën “pazar” te Klopp, kërkon portierin e Liverpool

Borussia Dortmund ka nisur punën për sezonin e ri, teksa prej disa ditësh, mediat në Gjermani kanë përmendur shumë emra…
Bayern Munich

Zyrtare/ Bayern rinovon edhe me dy futbollistë të tjerë, ka një surprizë

Pas Franck Ribery dhe Meritan Shabanit, Bayern Munchen zgjat kontratën me dy futbollistë të tjerë. Bëhet fjalë për Arjen Robben,…
Bundesliga

Derbi mes Dortmund dhe Schalke për mbrojtësin e Koln

Koln, pas rënies në Bundesligën 2 është kthyer në një “supermarket” për klubet e tjera të Bundesligës 1. Shumë prej…
Bayern Munich

Klopp i prish punë Bayernit, kërkon sulmuesin brazilian që duan bavarezët

Jurgen Klopp po përgatitet për sezonin e ri. Liverpool ka arritur në finale të Champions League, por “të kuqtë” duan…
Bayern Munich

Arjen Robben thyen rekordin e Johan Cruyff

Johan Cruyff mbetet në kujtim si një legjendë e futbollit holandez. Por, Arjen Robben tashmë ka thyer rekordin e Cruyff,…
Bayern Munich

Lajmi i fundit/ Real Madrid vendos për Lewandowskin

Ëndrra e Robert Lewandowski-t për të shkuar te Real Madrid, duket se ka marrë fund. “Los Blancos” ka ndërprerë negociatat…
Uncategorized

Këngëtarja shqiptare zbulon personin që u përpoq ta ‘prekte’ dhe ta bente te tijen duke perdorur forcen (Foto)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka treguar se edhe ajo në fillimet e saj është ngacmuar seksualisht nga ish-producenti…
Close