Day: May 12, 2018

Bundesliga

Hamburger ra nga kategoria, Van der Vaart fjalë prekëse dhe motivuese për ish-skuadrën e tij

Hamburger pësoi dje dramën më të madhe që nga formimi si klub futbolli. Ekipi që nuk kishte rënë asnjëherë në…
Bundesliga

Hynë në Champions, lojtarët e Hoffenheim “dush” trajnerit Nagelsmann gjatë konferencës për shtyp (Video)

Julian Nagelsmann është padyshim “arkitekti” i Hoffenheim, që nga momenti kur e mori në ngarkim (2016). Këtë sezon, Hoffenheim siguroi…
Borussia Dortmund

Watzke: Dortmund nuk e konkurron më Bayernin…për faj të Bayernit

Bosi i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke nuk i sheh më verdhezinjtë si konkurrentë të Bayern Munchen. Sipas tij, arsyet janë…
Bundesliga

Asnjë brazilian i Bundesligës në Botëror, Naldo: Të paktën të ishte Rafinha

Naldo nuk e kapërcen dot faktin se asnjë futbollist brazilian që luan në Bundesligë, nuk ka marrë festë nga Brazili…
Lajme

SPECIALE / Pas rënies së Hamburg, mbeten Real, Barça, Inter dhe 25 motra!!!

SV Hambuger ka rënë në Bundesliga 2, për herë të parë në 55 vite histori. Por le të shohim se…
Kombëtarja

Hummels tremb Gjermaninë, dëmtohet dhe rrezikon Botërorin

“Ndjeva një shqetësim në këmbë, pak para fundit të ndeshjes”, tha Mats Hummels pas takimit kundër Stuttgart sot pasdite. 29-vjeçari…
Lajme

Elbasansja Bleu Një Xhaketë Të Vjetër Në Treg, Por Ajo Çfarë Gjeti Në Xhepin E Saj e lumturoi..

Ishte e fiksuar pas rrobave në tregun e vjetërsirave dhe shkonte pothuaj çdo ditë. Ky ves, në këto vite është…
Bayern Munich

FOTO/ Bayern kampion, ja momentet më të bukura nga “dushi me birra”

Bayern Munchen ngriti sot në “qiell”, trofeun e Bundesligës për këtë sezon. Bavarezët ishin shpallur kampionë matematikisht para disa javësh,…
Bundesliga

Video/ Hamburger bie në Bundesligën 2, tifozët i vënë flakën stadiumit

Hamburger fitoi sot kundër Borussia M’Gladbah, por kjo nuk mjaftoi të qëndronte në Bundesligën 1. Fitorja e Wolfsburg ndaj Koln,…
Lajme

Më thuaj çfarë shenje je të të them sa shpenzon, apo kursen.

Shenjat e tua të zodiakut mund të thonë shumë për mënyrën se si menaxhoni financat tuaja.   Ne ju paraqesim…
Close