Day: May 14, 2018

Bayern Munich

Bayern Munchen “peshkon” sërish te Hoffenheim? Gati një tjetër “bomber”

Bayern Munchen po mendon për merkaton e verës, ndërsa mediat në Kroaci flasin për një interesim të kampionëve të Gjermanisë…
Bundesliga

Punuan bashkë te Bayern, Pep i bën nder Reschkes dhe Stuttgartit për super talentin

Stuttgart përgatitet për sezonin e ri. Siç raporton “BILD”, Stuttgart ka bërë një super goditje për merkaton e verës. Klubi…
Bayern Munich

Do transferohet te Schalke? Rudy sqaron situatën: Kjo është e ardhmja ime!

Sebastian Rudy sqaron situatën e tij për sa u përket zërave se mund të largohet nga Bayern Munchen në merkaton…
Lajme

ZYRTARE/ Thomas Tuchel prezantohet te skuadra e re

Thomas Tuchel ka zgjidhur më në fund çështjen e së ardhmes së tij. Ish-trajneri i Borussia Dortmund është trajneri i…
Bayern Munich

Trajneri i Swansea zbulon të ardhmen e Sanches, por vetë nuk e mban në ekip

Renato Sanches do të largohet përfundimisht nga Bayern Munchen? Gjasat janë që po. Sezonin e shkuar, mesfushori portugez u dha…
Bayern Munich

Hummels flet pas dëmtimit dhe jep lajmin e madh për gjithë tifozët gjermanë

Mats Hummels do të jetë pjesë e Bayern Munchen në finalen e Kupës së Gjermanisë. Pas dëmtimit që pësoi në…
Bayern Munich

Zyrtare/ Dy largime të tjera nga Bayern, njëri prezantohet te Bochum

Pas Niklas Dorsch dhe Manuel Wintzheimer, nga Bayern Munchen largohen edhe dy talente të tjerë. Bëhet fjalë për Milos Pantovic…
Bundesliga

Matthaus rikthehet në fushën e lojës

Gati dy dekada pas ndeshjes së fundit si profesionist, ish-kampioni i botës ka bindur me disa kombinime të bukura dhe…
Bundesliga

“Po e pashë babanë me fanellën e Bajernit, do ta zbres nga tribuna”

Dueli direkt mes vëllezërve Boateng në finalen e Kupës së Gjermanisë të shtunën në Berlin, këtë radhë do të mungojë.…
Bundesliga

Rënia e Hamburgut, tifozët kundërshtarë realizojnë talljen “historike”

Rezultate e javës së fundit në Bundesligë ishin historike, pasi dekretuan për herë të parë rënien e Hamburgut në Bundesligën…
Close