Day: May 15, 2018

Kombëtarja

Djali në kombëtare, babai i Petersen: Nuk i mbajta dot lotët

Nominim surprizë për Nils Petersen në skuadrën e përkohshme të Gjermanisë për Botërorin “Rusi 2018”. Sulmuesi i Freiburg do të…
Kombëtarja

“Rekordmeni”/Kampion bote pa luajtur, Ginter: Qëndroj me qejf në stol

Matthias Ginter u shpall kampion bote me Gjermaninë në Botërorin e “Brazil 2014”. Mbrojtësi 24-vjeçar nuk luajti asnjë minutë në…
Bundesliga

Leverkusen me pushime pas fundit të kampionatit, por jo binjakët Bender

Leverkusen pas përfundimit të sezonit në Bundesliga 1 ka marrë pushimet. Por, një gjë e tillë nuk mund të thuhet…
Lajme

Sagnol drejt Belgjikës, trajner te skuadra e Kristal Abazajt

Klubi i Anderlecht pritet të emërojë si trajner ish-mbrojtësin e Bayern Munchen, francezin Willy Sagnol. Lajmi raportohet nga “Bild”, prestigjiozja…
Lajme

SKANDAL!!! Ish-sulmuesi i Wolfsburg rrihet nga tifozët e Sporting Lisbonës gjatë stërvitjes

Mediat portugeze kanë raportuar se tifozët e Sporting Lisbona-s kanë kryer sot akte vandalizmi ndaj futbollistëve të skuadrës së tyre.…
Bayern Munich

Nuk u grumbullua për në Botëror, Wagner shpërthen në lot gjatë stërvitjes me Bayernin

Sandro Wagner pësoi sot një zhgënjim që vështirë se do t’i kalojë shpejt. Sulmuesi i Bayern Munchen nuk u grumbullua…
Borussia Dortmund

Dortmund nuk e do Balotellin, kërkon “yllin” e Frankfurt

Borussia Dortmund heq dorë nga transferimi i Mario Balotellit. Trajneri i ardhshëm i verdhezinjve, Lucien Favre ka kërkuar të vazhdojë…
Lajme

Pep dhe Kroos, ekziston dëshira për ribashkim

Pep Guardiola dëshiron të bashkohet me mesfushorin e Real Madrid, Tony Kroos, këtë verë, sipas “Don Balon”. Kroos është një…
Kombëtarja

Gjermania bën publike listën. Shumë surpriza, mungon heroi i Botërorit

Gjatë ditës s sotme është bërë publike lista paraprake me 35 futbollistët që mund të jenë të pranishëm në Botërorin…
Close