Day: May 18, 2018

Bundesliga

Arsenali i bën dalje Mustafit, e zëvendëson me mbrojtësin e Dortmund

Gjërat për Shkodran Mustafin nuk kanë shkuar mirë gjatë këtij sezoni dhe sidomos gjatë javëve të fundit. Arsenal-i i tij…
Bundesliga

Zyrtare/ Mesfushori i Tottenham kalon te Borussia M’Gladbah

Borussia M’Gladbah ka siguruar “goditjen” e parë në merkato. Bëhet fjalë për Keanan Bennetts. Mesfushori 19-vjeçar ka kaluar nga Tottenham…
Borussia Dortmund

Ndizet merkatoja, Alvaro Morata drejt Bundesligës

Alvaro Morata kërkohet nga Borussia Dortmund. Sipas anglezes “Mirror”, klubi gjerman ka piketuar sulmuesin spanjoll të Chelsea. Me Morata-n, Dortmund…
Kombëtarja

I tha ‘je më i mirë se Messi’, Low pendohet për Gotze-n

E mbani mend frazën e famshme që Low i tha Mario Gotze-s para se të hynte në fushë në finalen…
Bayern Munich

E bujshme/ Një mega-transferim po përgatitet, Bayern do ish-yllin e Dortmund

Bayern Munchen po përgatitet për një merkato vërtet të “bollshme”, por për më tepër kërkohet cilësi. Një lajm i bujshëm…
Bayern Munich

Bayern bën “pazar” te Liverpool, kërkon super sulmuesin e talentuar

Bayern Munchen hidhet në sulm për Rhian Brewster. Roli i tij është sulmues, është 18-vjeç dhe është pjesë e akademisë…
Kombëtarja

Renditja e FIFA-s/ Gjermania kryeson para Brazilit, ja 10-shja e parë!

Renditja e fundit e FIFA-s para Botërorit të Rusisë, sheh në vend të parë Gjermaninë, që kryeson para Brazilit. Nuk…
Close