Bundesliga

Arsenali i bën dalje Mustafit, e zëvendëson me mbrojtësin e Dortmund

Gjërat për Shkodran Mustafin nuk kanë shkuar mirë gjatë këtij sezoni dhe sidomos gjatë javëve të fundit.

Arsenal-i i tij nuk u kualifikua për në Champions, ndërsa trajneri i Gjermanisë nuk e nominoi në ekipin për Botërorin “Rusi 2018”.

Por, pas lënies jashtë Botërorit, kampioni i Botës po përballet edhe me një tjetër fakt të hidhur.


Sipas prestigjiozes “Mirror”, Arsenal po mendon largimin e Mustafit.

Në vendin e tij, “topçinjtë” pritet të marrin Sokratis Papastathopulos, mbrojtësin grek që luan te Borussia Dortmund./TGJ/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close