Bundesliga

Mandat arresti për ish-yllin e Bundesligës

Ish-futbollisti i Hertha Berlin, Marcelinho nuk ka respktuar afatin e pagesës së domosdoshme për një prej fëmijëve të tij.

Gjykata e Campina Grande në Brazil ka lëshuar një mandat arresti për futbollistin që bëri karrierë në Bundesligë.

Nuk dihet se cili është fëmija dhe sa është shuma që Marcelinho nuk ka paguar. Sulmuesi brazilian rrezikon 1 muaj burg.


Marcelinho, gjatë karrierës së tij luajti 205 ndeshje në Bundesliga 1 dhe shënoi 77 gola së bashku te skuadra e Hertha Berlin dhe Wolfsburg.

Tani luan në divizionin e katërt të Brazili me skuadrën e Treze FC./TGJ/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close