Borussia DortmundTop Lajme

S’ka më dyshime, Dortmund zyrtarizon trajnerin e ri

Lucien Favre është trajneri i ri i Borusias së Dortmundit. Emri i tij kishte kohë që përflitej dhe sot gjithçka ka marrë formë zyrtare nga klubi i njohur gjerman, që ka bërë publik lajmin në faqen e vet zyrtare.

Trajneri zviceran drejtoi Nicën në Francë sezonin e fundit. Ai ka firmosur një kontratë dyvjeçare me Borusian, që do ta drejtojë deri në vitin 2020.


Favre ka drejtuar edhe më parë në Gjermani, ku ka qenë trajner i Hertës së Berlinit dhe Borusia Mënshengladbah. Tani merr drejtimin e një skuadre me më shumë emër dhe pritet ta ngrejë atë në nivelet më të larta. / Vipsport.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close