Bundesliga

U zyrtarizua te PSG, Tuchel kërkon të “bastisë” Bundesligën në merkato

Thomas Tuchel u zyrtarizua te PSG pak ditë më parë. Ish-trajneri i Borussia Dortmund ka nisur nga puna për përforcimin e ekipit francez.

Vëmendja e Tuchel është nga Gjermania, një terren që e njej mjaft mirë.

“L’Equipe” zbulon se Tuchel kërkon sulmuesin brazilian të Bayer Leverkusen, Wendel. 24-vjeçari ka kontratë deri në vitin 2021 me Bayer Leverkusen, por tashmë gjendet në listën e dëshirave të Tuchel dhe PSG ka vërtetuar se kur e do një lojtar, mund të paguajë çdolloj shume.

Julian Weigl është një tjetër objektiv i trajnerit të PSG-së.

Mesfushori i Borussia Dortmund është vlerësuar nga Tuchel, teksa ky i fundit tha: “Weigl mund të luajë në nivele më të larta në Europë”.

22-vjeçari ka kontratë deri në vitin 2021 me Dortmund.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close