Lajme

Berisha: Rama do ta shkarkojë Xhafën, ja kush do jetë ministri i ri me i keq se ai

Ish-kryeministri Sali Berisha , ka qenë sot i ftuar në emisionin “Byro Politike” në ABC News, në këtë dalje televizive ka folur për temat më të fundit dhe përgjimet e opozitës.

Berisha ka treguar se ka dhe regjistrime të tjera, por tha se nuk e di përmbajtjen e tyre. Me tëj Berisha tha se Rama do ta shkarkojë Xhafën.

“E vërteta është se regjistrime të tjera ka, por së çfarë përmbajtje kanë nuk e di. Ajo që nxorëm për Xahfën është trungu, dhe tregon se ka një shtet të krimit dhe të drogës.

Xhafa do ikë, Taulant Gjura, Taulant Gjura do të jetë ministër i ri brendshëm.

Po Met Kanani, e di se çfarë është, ka një fuqi shumë të madhe në PS, ka gjysmën e grupit në dorë.”, ka thënë ndër të tjera Berisha.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close