Legjionarët

Ballack gati rikthimi te Chelsea, merr një post të lart si drejtues

Michael Ballack mund të rikthehet te Chelsea. Ish mesfushori i kombëtares gjermane sipas asaj që raportojnë mediat angleze është favoriti kryesor për tu emëruar drejtori i ri sportiv i Chelsea-it.

Ballack ka një raport të shkëlqyer me presidentin e Bluve të Londrës Roman Abramovich që nga periudha kur mbante veshur fanellën e kësaj skuadre dhe manjati rus është gati ta rikthejë në klub gjermanin me një rol shumë të rëndësishëm.

Ballack ka luajtur me Chelsea-in nga 2006 deri në vitin 2010-të./Supersport/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close