Bundesliga

Gjesti/ Hamburger ra nga kategoria, por tifozët nuk e lënë në baltë

Dashuria e tifozëve të Hamburger për skuadrën e tyre nuk shuhet përtej faktit se vitin tjetër do të jetë në Bundesliga 2.

Përtej zemërimit dhe zhgënjimit, tifozët e Hamburger janë kthyer për të mbështetur skuadrën e tyre, duke rinovuar abonimet për sezonin e ri. Një javë pas daljes në treg të abonimeve për në stadium, sipas faqes zyrtare të Hamburger, janë shitur 15 mijë abonime. Gjithashtu janë krijuar 9 “fun club-e” të rinj.

Një numër vërtet i lartë abonimesh, duke parë se gjatë sezonit që sapo përfundoi ishin shitur vetëm 25 mijë abonime./VIPSPORT.AL/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close