Bayern Munich

Juventus vendos për Douglas Costan

Juventus do të blejë përfundimisht Douglas Costa-n. Kampionët e Italisë do të investojnë 46 milionë euro për sulmuesin brazilian, të ardhura që do t’i kalojnë klubit të Bayern Munchen.

Costa ishte dhënë në huazim nga Bayern te Juventus dhe në sezonin e tij të parë te bardhezinjtë, braziliani fitoi titullin dhe Kupën e Italisë duke bërë një sezon fantastik./TGJ/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close