Lajme

U tha se kryeradaktori i RD-së u rrah nga policia, kjo video zbulon të vërteten e trishtë

Ditën e sotme në protestën e organizuar nga Partia Demokratike u tha nga kjo forcë politike se kryedaktori i gazetës RD, Bledi Kasmi u qëllua nga policia në krye të detyrës.

Por në videon e publikuar më poshtë rrëzohet pretendimi i PD-së, pasi Kasmi është goditur me gurë në kokë nga protestuesit në momentin që po sulmonet ata. Në këtë video ai shfaqet si një ‘’huligan’’ dhe jo si gazetar.

Opozita protestoi ditën e sotme në shesh; në fillim para Kryeministrisë ku mbajti një fjalim kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe më pas protestuesit iu drejtuan ministrisë së Brendshme ku tentuan të çanin gardhin e policisë dhe të futeshin brenda godinës, por pa ja arritur qëllimit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close