KombëtarjaTop Lajme

Austria “përmbys” Gjermaninë, Neuer luan 90 minuta

Gjermania humbi 1-2 miqësore kundër Austrisë. Një disfatë që vjen para Botëorit “Rusi 2018”, por trajneri Low bëri shumë ndryshime në formacion.

Ozil shënoi i pari për Gjermaninë në minutën e 11-të. Por me fillimin e pjesës së dytë, Austria shënoi dy herë me Hinteregger (53’) dhe Schopf (69’).

Në këtë miqësore, trajneri i Gjermanisë aktivizoi Manuel Neuer, portieri që tashmë ka lënë pas dëmtimin dhe është gati për Botëror.

Austri-Gjermani 2-1

Shënues: Hinteregger 53’, Schopf 69’/ Ozil 11’/Vipsport.al/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close