LajmeTop Lajme

Deklarata e fortë e Izet Haxhisë: Berisha bëri një marrëveshje për të vrarë disa njerëz, disa i vranë mua jo

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit doli sot para gjykatës dhe ka bëri një kërkesë të fortë.

Ai ka kërkuar në gjykatë përballjen me ish-kryeministrin e vendit Sali Berisha, për t’ia thënë të gjitha të vërtetat në sy dhe për ta gjykuar më pas drejtësisë se kush ka të drejtë.

“Berisha beri nje marreveshje per te vrare disa njerez, disa i vrane mua jo. Dua të përballem në gjyq me Saliun”, ka qënë deklarata e fortë e ish truprojës së Sali Berishës.

Më herët ai e ka akuzuar më shumë krime, mes të cilave për vrasjen e djemve të Tropojës, urdhërimin për vendosjen e ekspozivit në ambasadën amerikane, eleminimin e ambasadores së SHBA Mariza Lino dhe një sërë akuzash të tjera.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close