Day: June 8, 2018

Lajme

“Vëllai i deputetit Pjerin Ndreu fik radarët me urdhër të trafikantëve”

Rikthehet sërish në skenë fikja e radarëve me qëllim dhe kësaj herë protagonist është bërë vëllai i deputetit socialist Pjerin…
Kombëtarja

U mor tre orë në pyetje nga prokurorët, por ja çfarë tha Habilaj në lidhje me Tahirin

Më 30 maj prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara shkuan në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn, në…
Bayern Munich

Braktis Klanin për Top Channel? Blendi Fevziu merr vendimin përfundimtar

Ditët e fundit ka qarkulluar në media lajmi se gazetari i njohur Blendi Fevziu do të largohet së bashku me…
Bayern Munich

Turqia shpall gatishmëri luftarake me Greqinë, Erdogan: Shtet i mbaruar!

Situata mes Turqisë dhe Greqisë është acaruar pasi kjo e fundit ka vendosur lirimin dhe mbrojtjen e 8 oficervë turq…
Borussia Dortmund

Ikin me viza në Gjermani, por shqiptarët diskriminohen në tregun e punës

Ndërsa një pjesë e madhe e të rinjve shqiptarë kërkojnë të ikin në Gjermani dhe të punojnë atje, një studim…
Bayern Munich

Zvicra po kërkon punonjës, këto janë fushat më të kërkuar

Zvicra duket se do përballet me deficit në treg për rreth gjysmë milioni punëtorë deri në vitin 2030. Ky deficit…
Top Lajme

“Prindër, përgatituni të fusni në dhè vajzën tuaj, dikush që s’e njihja më verboi sot”

Nga Edi Oga Prindër! Ju që keni vajza! Parapërgatituni mendërisht të fusni në dhé vajzën tuaj, vetëm pse ajo mendon…
Lajme

‘Zemër e ëmbla dashuri’, çfarë shkruante Xhaferr Mata në facebook para se ti jepte fund 19-vjeçares

Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në…
Lajme

Detajet/Xhaferi bisedoi me Xhuljetën para se te ndodhte ajo qe nuk duhej, më pas shpërtheu në lot dhe …

Të tjera detaje kanë dalë në dritë për ngjarjen e rëndë të ndodhur në kryeqytet paraditen e sotme. Dy të…
Lajme

Zbulohet fotoja e autorit, kush është 31-vjeçari që i mori jeten vajzes e re dhe vetes ne Tirane

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një…
Close