Lajme

‘Zemër e ëmbla dashuri’, çfarë shkruante Xhaferr Mata në facebook para se ti jepte fund 19-vjeçares

Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë, pak orë para ngjarjes së rëndë shkruante në profilin e tij në facebook për dashurinë. Ai poston një poezi ku i shpreh mamasë së tij dashurinë.

Ndërkohë mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë. Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën “Eshref Frasheri”, ku 31- vjeçari ka qëlluar me armë zjarri pistoletë 19-vjeçaren, e cila ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Autori më pas ka qëlluar dhe veten me armë zjarri ku aktualisht është transportuar në spital në gjendje të rëndë për jetën.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close