KombëtarjaLajmeTop Lajme

Ndahet nga jeta Kryetari i Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri

Shuhet në moshën 57-vjeçare presidenti i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Kreu i futbollit kosovar kishte ndjerë shqetësime mëngjesin e së shtunës dhe ishte dërguar menjëherë në spitalin e Prishtinës, por nuk arriti të mbijetonte.

Fadil Vokrri përvç rolit të presidentit të FFK-së më parë pati karrierën në fushën e lojës i futbollist.

Karriera e tij ishte mes Prishtinës, Partianit të Beogradit apo Fenerbahçes. Vokrri u aktivizua për disa ndeshje edhe me përfaqësuesen e Jugusllavisë në vitet 80’.

Fadil Vokrri u nagazhua shumë në njohjen ndërkombëtare të futbollit të Kosovës që u arrit zyrtarisht në vitin 2016.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close