Rikiardo Ramadani

Lajme

E bujshme! Zbulohet emri, Donald Trump dërgon ambasador në Tiranë, babain e vettingut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump pritet të firmosë një emërim supër të bujshëm në Tiranë. Në…

Read More »
Lajme

22 Vjeçarja Sava topalli mer propozimin e pare per mandatin e Kryetares Bashkis per Partine Socialiste. Por si ka reaguar ajo

Read More »
Kombëtarja

Ndahet nga jeta Kryetari i Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri

Shuhet në moshën 57-vjeçare presidenti i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Kreu i futbollit kosovar kishte ndjerë shqetësime…

Read More »
Lajme

Të hënën nisin punimet për asfaltimin e Tiranë-Durrës

Ditën e hënë do të nisë rehabilitimi i rrugës kombëtare Tiranë – Durrës. Autoriteti Rrugor ka njoftuar se ndërhyrja do…

Read More »
Lajme

Detaje/ Pasi u denoncua nga 19-vjeçarja, Xhafer Mata kallëzoi Xhuljetën: Më mori paratë

Krimi i rëndë që ndodhi në “Don Bosko” një ditë më parë, duket se ka qenë e paralajmëruar. Pas denoncimit…

Read More »
Lajme

“Vëllai i deputetit Pjerin Ndreu fik radarët me urdhër të trafikantëve”

Rikthehet sërish në skenë fikja e radarëve me qëllim dhe kësaj herë protagonist është bërë vëllai i deputetit socialist Pjerin…

Read More »
Kombëtarja

U mor tre orë në pyetje nga prokurorët, por ja çfarë tha Habilaj në lidhje me Tahirin

Më 30 maj prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara shkuan në Itali për të marrë në pyetje Moisi Habilajn, në…

Read More »
Bayern Munich

Braktis Klanin për Top Channel? Blendi Fevziu merr vendimin përfundimtar

Ditët e fundit ka qarkulluar në media lajmi se gazetari i njohur Blendi Fevziu do të largohet së bashku me…

Read More »
Bayern Munich

Turqia shpall gatishmëri luftarake me Greqinë, Erdogan: Shtet i mbaruar!

Situata mes Turqisë dhe Greqisë është acaruar pasi kjo e fundit ka vendosur lirimin dhe mbrojtjen e 8 oficervë turq…

Read More »
Borussia Dortmund

Ikin me viza në Gjermani, por shqiptarët diskriminohen në tregun e punës

Ndërsa një pjesë e madhe e të rinjve shqiptarë kërkojnë të ikin në Gjermani dhe të punojnë atje, një studim…

Read More »
Close